Podsumowanie zawodów i wyniki (K)MP

Czas na małe podsumowanie zakończonego wczoraj Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. W zawodach, w ramach których były jednocześnie rozgrywane Mistrzostwa Polski, Klubowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski  Leśników w RJnO wystartowało 135 zawodników z sześciu państw: Polski, Litwy, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Australii.  Dziękuję wszystkim za udział w zawodach i przepraszam za komplikacje z wczytywaniem wyników oraz niewłaściwym ustawieniem dwóch punktów kontrolnych.

Puchar Podlasia zakończony

Wczoraj odbył się ostatni etap Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Zawodnicy zmierzyli się z dystansem klasycznym na mapie Szwajcaria na północ od Suwałk. Tak jak podczas wcześniejszych startów na trasach dominowali goście z Litwy i Rosji. Wyniki i mapy z trasami są już od wczoraj dostępne na stronie zawodów. Dzisiaj pojawiła się tam dodatkowo klasyfikacja generalna obejmująca wszystkie etapy oprócz piątkowego sprintu. Zapraszamy do oglądania.

Podsumowanie drugiego dnia

Za nami drugi dzień Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dzisiaj odbyły się dwa etapy, obydwa w randze Mistrzostw Polski. Rano na mapie Szwajcaria zawodnicy rywalizowali ze startu masowego. Wieczorem zawody przeniosły się w okolice bazy w Płocicznie, gdzie ćwiczony był sprint. Wyniki są już dostępne tutaj (na razie bez międzyczasów). Z kolei mapy ze sprintu można oglądać tutaj (na mapy ze startu masowego trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Pierwszy dzień Pucharu Podlasia

Zakończył się pierwszy dzień Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dzisiaj międzynarodowe towarzystwo rywalizowało na trasie sprintu. Teren niby prosty, ale łatwo nie było. Część ścieżek była trudno przebieżna, a punktów w lesie co niemiara, więc w wynikach zamieszonych na stronie zawodów sporo zawodników jest nieklasyfikowanych. Oprócz wyników są także dostępne mapy z dzisiejszego sprintu. Zapraszamy do oglądania.

Listy startowe na sobotę

Listy startowe na sobotę są dostępne tutaj. Zgłoszenia są już zamknięte, z wyjątkiem kilku wakatów na sobotni sprint. W sobotnich Mistrzostwach Polski na dystansie sprinterskim jako pierwsi startują zawodnicy z Polski, a później zagraniczni. Jest jeszcze czas na uzupełnienie licencji i będzie można to zrobić także na miejscu w centrum zawodów wypełniając odpowiedni dokument i dokonując opłaty, jednak najpóźniej przed startem w piątek.

Listy startowe na piątek

Na stronie Pucharu Podlasia są już listy startowe na piątkowy sprint. Prosimy o przyjazd na czas, bowiem nie będzie opóźnienia startu. Materiały startowych będą wydawane w godzinach 14:00-16:00 w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartaku (GPS: 54°1'20.363"N, 22°59'3.624"E). Później biuro zawodów zostanie przeniesione na miejsce startu do Gospodarstwa Szkółkarskiego Nadleśnictwa Suwałki przy ul. Wojska Polskiego 75A (GPS: 54°03'47.3"N 22°56'40.3"E).

Światowa czołówka w Suwałkach

Jesteśmy już na ostatnie prostej przed rozpoczęciem Międzynarodowego Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Trasy są już przygotowane, a druk map rozpocznie się po zamknięciu zgłoszeń. Zapisy na zawody są możliwe do poniedziałku (22 kwietnia) do końca dnia w naszym systemie zgłoszeniowym lub mailem na adres podany w regulaminie i komunikacie technicznym. Gotowy jest także wzór numeru startowego, który można obejrzeć poniżej w załączniku.

Komunikat techniczny Pucharu Podlasia

Zgodnie z obietnicą publikujemy oficjalny komunikat techniczny Pucharu Podlasia. Warto zapoznać się ze szczegółami, ale jak znam życie większość interesuje się tylko długościami tras i liczbą punktów kontrolnych. Trasy, mam nadzieję, że będą ciekawe i wymagające. To jednak będzie można ocenić po opiniach startujących zawodników w trakcie trwania zawodów. Czasu na zgłoszenia pozostało coraz mniej, ale jak zwykle większość zostawia to na ostatnią chwilę. Po zakończeniu terminu zgłoszeń wciąż będzie można się jeszcze zgłosić, ale już tylko mailowo i za podwójną opłatą za start.

Fabryka medali

Rusza produkcja medali dla uczestników zbliżającego się Pucharu Podlasia. Medale otrzymają najlepsi zawodnicy we wszystkich katagoriach niezależnie od tego, czy są zarejestrowani w PZOS. Będzie je można zdobyć za wyniki w zawodach sobotnich (start masowy i sprint), za niedzielny klasyk oraz za klasyfikację łączną Pucharu Podlasia.

Pucharu Podlasia w mediach

W najbliższym, czyli wtorkowym (9 kwietnia), wydaniu Magazynu Zdrowy Białystok zostanie opublikowany artykuł promujący rowerową jazdę na orientację jako wspaniały sposób aktywnego spędzenia wolnego czasu na łonie przyrody. Gorąco polecam lekturę tego tekstu, tym bardziej, że wspomniany artykuł jest bardzo łatwo dostępny. Wystarczy otworzyć załącznik zamieszczony poniżej.

Strony

Subscribe to Front page feed